♥ Baltík našel domov v Praze ♥

Plemeno: kříženec zakrslého japanovitého

  • Pohlaví: sameček
  • Věk: * duben 2018
  • Kastrovaný: Ne
  • Čipovaný : Ano
  • Handicapovaný: Ano

Baltík k nám dorazil 2.7. 2018 z Mladé Boleslavi. Byli jsme upozorněny, že se v jednom z tamních zverimexů nachází králíček ve špatném stavu s poraněnou nožičkou. Díky našim skvělým dobrovolníkům byl Baltazar převezen do Prahy, kde byl hospitalizován u MVDr. Mráčkové.

3.7. 018 podstoupil Baltazar RTG vyšetření, které vyloučilo předpokládanou frakturu PHK. Příčinou Baltíkových problémů se ukázal být  rozsáhlý abces, který sahal až do kostí a poškozoval kostní tkáň. Jednou z možností, které se nabízely, byla amputace. Zvolili jsme však druhou variantu a rozhodli se zkusti Baltíkovu nožku zachránit, i když je prognóza nejasná a nožka možná zůstane navždy poškozená. Baltík podstoupil náročnou operaci, během které byl odstraněný abces, ale zároveň i velká část svalů. Celou operaci komplikoval fakt, že se operovalo kolem nervů. Aby nedošlo k nenávratnému poškození celé inervace končetiny, musela dokonce malá část abscesu v nožce zůstat. Balt zůstává v péči MVDr. Mráčkové, která dělá vše proto, aby byl malý ušák brzy fit.

9.7.2018 podstoupil Baltazar další operace během které byla vyčištěna rána a odstraněna další část abcesu. I nadále zůstává hospitalizovaný u MVDr Mráčkové.

Od srpna začala trápit Baltíčka ošklivá rýma a podle výsledků ze stěrů se zjistilo, že se jedná a Pasterelózu. Nasadili jsme tedy léčbu a doufáme, že se nám Baltíka podaří vyléčit.

30.11.2018 se prováděly další stěry a nasazují se nové léky na Pasterelózu s kterou zatím neúspěšně bojujeme. Je to velice namáhavé jelikož králíček potřebuje každodenní dlouhodobé podávání léků.

Balt je již úspěšně vyléčený a v dočasné péči u MVDr Mrčkové si zvykl natolik, že u ní nakonec zůstal natrvalo.