♥ Nebbia našla domov ♥

Plemeno: kříženec

  • Pohlaví: samice
  • Věk: cca 1 rok
  • Kastrovaná: Ne
  • Čipovaná: Ne
  • Handicapovaný: Ano (po enukleaci pravého oka, rýma – nález ze stěrů = Escherichia coli,                                                                                                                                     – nález z krve = Encefalitozoonóza    

V neděli 16.8.2020 se k nám do azylu dostala asi čtyčměsíční holčička. Samička původně pochází ze zverimexu odkud si jí koupil její majitel. Měla být jako domácí mazlíček pro nemocnou holčičku. Králíček však brzy po příchodu onemocněl. I přes zahájení okamžité léčby se však králíčka zatím nepodařilo vyléčit. Majitel králíčka se kvůli koronaviróze navíc dostal do složité životní situace a proto nemohl nadále pokračovat v nákladné léčbě. Byli jsme tak poproseni o pomoc.

Nebbia podstoupila ve čtvrtek 20.8.2020 vyšetření na veterinární klinice Paprsek. Po prohlídce se potvrdilo to co jsme si mysleli. Její očíčko je nenávratně poškozené a je potřeba nezbytně nutná operace při, které bude nemocné oko vyjmuto = enukleace očního bulbu. Jelikož jsme s touto skutečností počítali již před prohlídkou, měl na nás MVDr Svozil již vyhraněný čas, takže se šlo rovnou na sál. 

Na zákrok jsme jako vždy volili inhalační narkózu, která je pro králíčky bezpečnější. Před zákrokem jsme nechali udělat ještě stěry z nosu, protože má malá Nebbia ošklivou rýmu a vzorky poslali do německé laboratoře. Operace proběhla bez komplikací. V nejbližší době plánujeme i odběr krve a vyšetření na encefalitozoonózu. Momentálně čekáme na výsledky z laboratoří. Doufáme, že se nepotvrdí naše nejhorší obavy a léčba nebude tak těžká jak si myslíme. Na jednoho malého králíčka je toho nějak moc.

V pátek 4.9.2020 dorazily výsledky z krve. Nebbia je pozitivní na Encefalitozoonózu.

Nebbia u nás podstoupila několik měsíců nákladné léčby. Nyní je její zdravotní stav stabilizovaný. A rádi bychom pro ní již našli nový domov. Domov kde jí budu milovat i s její „vadou na kráse“. Více informací rádi poskytneme. Nový domov budeme velice pečlivě vybírat.

Nebbiu bude i nadále zapojena do virtuální adopce, kde se můžete stát jejím patronem a přispět na její léčbu. Přispět můžete libovolným příspěvkem na transparentní účet: 2301397004/2010. Do poznámky prosím uveďte Nebbia- patron, VS : 16082020. Vážíme si každé pomoci. I malá pomoc má pro nás velký význam.