♥ Plšinka 4 našla domov v Senohrabech ♥ 

  • Plemeno: plšík africký
  • Pohlaví: samice
  • Věk: mládě
  • Kastrovaná: Ne
  • Čipovaná: Ne
  • Handicapovaná: Ne
  • V útulku od : 18.8/2019
  • Umístěna : V dočasné péči v Praze

Očíčka jako dva korálky, roztomilá kulatá ouška, kterými sladce stříhají do všech stran, maličký nosánek, elegantní dlouhé vousky a „veverčí ocásek.“ Nějak takhle bychom popsali ty úchvatné, maličké tvorečky – plšíky africké. I přes to, že byste roztomilejšího tvorečka u nás v azylu jen těžko hledali je důležité si uvědomit, že plšíci jsou na chov poměrně nároční. Jak moc nejsme na tato zvířátka připravení jsem zjistili hned první den, kdy nám tyto vynalézavé myšky ukázali, že se protáhnou i tou nejmenší skulinkou mezi mřížemi a prolezou očky v pletivu. Nejlepší ubikací je tedy vysoké terárium o rozměrech alespoň 80 x 50 x 60 cm. Na dno lze použít vrstvu hoblin, několik položených domečků z kokosů a větve pro šplhání. Protože plšíci jsou zvířátka přizpůsobená životu ve větvích, je dobré jim umožnit tuto aktivitu v maximální možné míře – můžeme do terária zavěsit také několik silnějších provázků a kokosových ořechů upravených jako budky připevněné na stěny terária. Teplotu vyžadují pokojovou nebo i vyšší.

Tito uličníci taky potřebují speciální jídelníček ve formě ovoce (jablka, hrušky, hroznové víno, meloun,banány…) a zeleniny (okurky, mrkev, rajčata). Dobré je taky alespoň 2x týdně doplnit živočišnou bílkovinu (ve formě moučných červů, cvrčků) a čas od času přilepšení ořechy, směsí zrnin, piškoty, kočičími granulemi, dětskými kašemi nebo přesnídávkami. Je potřeba si uvědomit, že se jedná o nočního živočicha, který je aktivní hlavně v noci a celý den o něm prakticky nevíte, protože ho prospí schovaný v domečku. V noci však můžete sledovat radostné dovádění po celé ubikaci.

Je třeba si uvědomit, že to není zvířátko na mazlení. Když se vám ho podaří ochočit, maximálně si ho budete moci jen pohladit nebo vzít na chvíli do ruky. Navíc plšíci jsou hodně rychlá zvířátka a na ruce mají tendenci šplhat velmi rychle nahoru. Důležité je také zmínit, že plšíci mají specifický zápach, který může některým lidem vadit.

Pokud i přes veškeré tyto věci jste se do tohoto drobka zamilovali stejně jako my, neváhejte nás kontaktovat.

Plšíky dáváme k adopci alespoň po dvou s podmínkou, že nebudou sloužit k chovu, ale „pouze jako miloučký společník“.

Adopční poplatek: 100,- Kč.

Máte-li o plšíka zájem, prosím volejte Barču + 420 732 173 724  nebo pište na hlodavcivnouzi@gmail.com